Atrakcje


Karpacz to najlepsze miejsce na udany wypoczynek

Karpacz to urocze miasto, położone u podnóża Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy. Wymarzone miejsce do wypoczynku ale także aktywnego spędzenia urlopu o każdej porze roku.

Karpacz oferuje wiele atrakcji, wspaniałe widoki i malownicze szlaki turystyczne. Wśrod tych bardzo pięknych gór, górskich rzek, wodospadów, źródeł i tworów natury o dziwnych kształtach jak np. Słonecznik czy Pielgrzymy, spędzenie urlopu jest prawdziwą przyjemnością. Czyste powietrze i unikalny klimat czynią to miejsce uroczym zakątkiem Polski.

W Karpaczu są dwa aquaparki, kilka basenów, korty tenisowe, letni tor saneczkowy, sztuczne lodowisko, parki linowe jak i miasteczko kowbojskie Western City. Zimą czekają na gości stoki narciarskie o różnej skali trudności, w większości sztucznie naśnieżane, w tym najnowszy – nowoczesna kanapa 6-osobowa Winterpol przy Białym Jarze.

Zobacz video o Karpaczu i okolicach

Kilka propozycji umilenia czasu

  • Kuligi i wycieczki po Kotlinie Jeleniogórskiej
  • Nauka na nartach i snowboardzie we współpracy ze szkołą i wypożyczalnią sprzętu „Karpacz”
  • Nauka gry w tenisa ziemnego pod kierunkiem kwalifikowanych instruktorów
  • Wypady do miasteczka Western City, groty solnej, ośrodka sportów ekstremalnych
  • Aqua park, baseny, w pobliżu możliwość korzystania ze Spa, masaży i innych terapii zdrowotnych
  • Letni tor saneczkowy Kolorowa i trampolina „Euro-Bungdy”
  • Ośrodek wysokościowy „Quasar” i Park linowy
  • Drezyny kolejowe
  • Jednodniowe autokarowe wycieczki do Pragi, Skalnego Miasta, Liberca, Drezna i Szwajcarii Saksońskiej

Co warto wiedzieć o Karpaczu

Miejscowość turystyczno-wypoczynkowa i duży ośrodek sportów zimowych leży u stóp najwyższego szczytu Sudetów Śnieżki (1602m n.p.m.). W Karpaczu jest około 30 wyciągów narciarskich, w tym 6-cio osobowa kanapa spod ronda Biały Jar prowadząca do wyciągu krzesełkowego na Małą Kopę.

Jedną z największych atrakcji Karpacza jest drewniany kościółek Wang (XII – XIII w.) sprowadzony z Norwegii. Godne uwagi są Krucze Skały (ćwiczą tu entuzjaści alpejskiej wspinaczki), schronisko Samotnia nad Małym Stawem, Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Zapora na Łomnicy, Dziki Wodospad, Skały Pielgrzymy.

Spacerowanie przepięknymi szlakami turystycznymi Karkonoszy to niesamowite doświadczenie niezależnie od sezonu. Co prawda całkiem daleko można zajechać samym wyciągiem, ale również wspaniale jest wędrować pieszo szlakami o różnej skali trudności.

Odwiedzić także należy Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek Henryka Tomaszewskiego, Grotę Solną. Dla miłośników Dzikiego Zachodu polecić wypada Western City, a dla amatorów rekreacji ruchowej Park Linowy, sztuczne lodowisko, aqua park i baseny, korty tenisowe czy jazdę na sankach na letnim torze Kolorowa.

Karpacz to idealne miejsce dla amatorów fotografii i wędrówek po górach o każdej porze roku! Piękno Karkonoszy, bliskość natury, zdrowe górskie powietrze, mnóstwo atrakcji dniem i nocą, gwarantują każdemu udane wakacje.